W dniach 11-13 sierpnia 2021 odbyła się jedenasta edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy.

Dzielimy się z Państwem publikacją dotyczącą praw pacjentów chorych onkologicznie. KPPO powstała we współpracy organizacjami pacjenckimi oraz ekspertami opieki zdrowotnej. Dokument powstawał pod okiem European Cancer Concorde z myślą o wyrównaniu szans pacjentów w całej Europie.

IX edycja Debat Onkologicznych startuje już w ten piątek!

Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem rozstrzygnęła czwartą edycję konkursu ONKOGRANTY. Spośród zgłoszonych projektów jury wyłoniło zwycięskie wnioski.

Zasadniczą rolą projektu Oncofertility jest zapewnienie bezpłatnej konsultacji na temat technik zachowania płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego pacjentom, którzy zgłaszają chęć posiadania potomstwa w przyszłości, a także wiedzy na temat technik wspomaganego rozrodu po zakończeniu leczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Podstawą powodzenia projektu jest edukacja przedstawicieli środowiska medycznego (lekarzy, pielęgniarek, położnych), którzy mają kontakt z osobami w wieku rozrodczym w trakcie leczenia onkologicznego.

 „Rak nie poczeka na koniec epidemii" to projekt realizowany przez Polską Ligę Walki z Rakiem. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na wczesne objawy najczęściej występujących nowotworów i zachęta do kontaktu z lekarzem w celu wykluczenia nowotworu, a w przypadku potwierdzenia diagnozy – jak najszybszego wdrożenia odpowiedniego leczenia. W dobie pandemii Covid-19 duża część pacjentów, mimo zauważenia pierwszych symptomów choroby nowotworowej, nie zgłasza się do lekarza.