Jesienią 2020 Fundacja zorganizowała w wersji on-line I ogólnopolską konferencję naukową poświęconą medycznym, organizacyjnym i finansowym aspektom realizacji programów lekowych w Polsce. Program obejmował wykłady i panele dyskusyjne.

Fundacja sprawuje merytoryczny patronat nad doroczną konferencją "Debaty Onkologiczne". To unikatowe wydarzenie, gromadzące każdorazowo kilkaset osób, obejmuje kilkanaście przyprawionych odrobiną humoru intelektualnych “pojedynków” w stylu oksfordzkim, podczas których czołowi eksperci w poszczególnych dziedzinach przedstawiają swoje stanowiska dotyczące kontrowersyjnych zagadnień onkologicznych.

W dniach 11-13 sierpnia 2021 odbyła się jedenasta edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy.

W dniach 19-21 sierpnia 2020 odbyła się dziesiąta edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy.

Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem zaprasza na dziesiątą już edycję Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy (19-21 sierpnia w Warszawie) organizowanej przez Fundację im. dr. Macieja Hilgiera w ramach Medycznego Programu Edukacyjnego.

W dniach 8 -10 sierpnia 2018 roku odbyła się w Warszawie ósma edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy, organizowanej przez Fundację im. dr. Macieja Hilgiera we współpracy z Polską Ligą Walki z Rakiem.

Celem Akademii jest zainteresowanie dziennikarzy tematyką onkologiczną, inspiracja do przygotowywania przez nich materiałów oraz podniesienie poziomu ich wiedzy medycznej.